Nalewka z propolisu

Właściwości propolisu

U pszczelarza możemy kupić nie tylko doskonałej jakości miody. Niezwykle popularny i doceniany produkt wytwarzany przez pszczoły to propolis. Z pewnością każdy słyszał choć raz tą nazwę. Jest to substancja chętnie wykorzystywana w medycynie naturalnej. Propolis, czyli inaczej kit pszczeli jest wytwarzany przez te zwierzęta przede wszystkim z żywicy oraz wosków i olej -ków eterycznych. Propolis bardzo specyficznie pachnie, jest to substancja, którą nie sposób pomylić z żadną inną. Kit pszczeli jest przez pszczoły wykorzystywany do wzmocnienia i uszczelnienia ścianek ula. Jest to również substancja, dzięki której pszczoły są chronione przed bakteriami i wszelkiego rodzaju zakażeniami.

W medycynie propolis wykorzystywany jest na szereg sposobów. Zwalcza bowiem infekcje bakteryjne i grzybicze. Pozwala pokonać wirusy i drożdżaki. Jest więc pomocny zarówno w przypadku wystąpienia objawów grypy, kaszlu, opryszczki, a także w przypadku infekcji pochwy. Dobrze sprawdzi się również jako środek na poprawę odporności organizmu. Doskonale leczy rany i zapobiega ich zakażeniu. Jest pomocny przy walce z chorobą nowotworową. Warto zatem mieć go w domowej apteczce.

Zdrowie. Produkty z propolisem

Propolis można znaleźć zarówno w kremach do twarzy jak i maseczkach do włosów. Jest bowiem chętnie wykorzystywany w kosmetykach pielęgnacyjnych. W medycynie naturalnej możemy znaleźć propolis do kupienia w kropelkach czy tabletkach. Jednak warto mieć propolis w swojej naturalnej formie. Jeśli mamy dostęp do dobrego pszczelarza, nic nie stoi na przeszkodzie by kupić u niego propolis. Możemy go później wykorzystać do sporządzenia nalewki czy maści. By odpowiedzieć co to jest propolisowa nalewka należy najpierw wyjaśnić jak ją wykonać. Propolis jest substancją, która nie rozpuszcza się w wodzie. Rozpuszcza się jednak w alkoholu i w związku z tym jest doskonałym składnikiem leczniczych nalewek. Nalewkę z propolisem można później wykorzystać na wiele sposobów.

Warto w sezonie jesiennym zrobić sobie kurację wzmacniającą organizm. Do tego potrzebujemy kilku kropel propolisu, które będziemy przyjmować codziennie przed posiłkiem. Kuracja powinna trwać około miesiąca. W przypadku wystąpienia objawów chorobowych propolis można wykorzystać do inhalacji lub przemywania miejsc, które dotknęła choroba. Propolis sprawdzi się również do przemywania ran, odleżyn czy zmian skórnych. Jest to dobry produkt zwalczający wirusa opryszczki czy grypy. Nalewkę możemy również wykorzystać do płukania gardła w przypadku bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *