Wykorzystanie kartonów w gastronomii

Firmy działające w branży gastronomicznej coraz częściej w większym stopniu nastawiają się na obsługę klientów zamawiających dania na wynos oraz z dowozem, czy to za pośrednictwem własnych dostawców, czy też przy wykorzystaniu popularnych aplikacji i ich kurierów. W takich przypadkach niezbędnym elementem oferty muszą stać się odpowiednie opakowania, które zabezpieczą dania przed uszkodzeniami i w pewnym stopniu wychłodzeniem.

Jakie rodzaje opakowań kartonowych sprawdzają się w gastronomii?

Istnieje wiele sposobów pakowania dań na wynos, a rodzaj zastosowanych rozwiązań jest uzależniony od ich charakterystyki. Największą popularnością cieszą się jednak specjalne kartony dla gastronomi. Sklep online Euro Karton oferuje szeroki wybór wyrobów z kartonu i tektury przeznaczonych do mających największe powodzenie fast foodów – burgerów, frytek, hot-dogów oraz zapiekanek i pizzy, także pudełek przystosowanych do pakowania zestawów dań czy diety pudełkowej. Równie użyteczne okazują się produkty ułatwiające jedzenie poszczególnych dań np. podkładki do zapiekanek czy kartoniki-talerze idealne m.in. do szaszłyków lub kanapek na ciepło czy dodatków. Opakowania kartonowe sprawdzają się jednak również, gdy w grę wchodzi konieczność przenoszenia kilku rozmaitych produktów, jak ma to miejsce w cateringu dietetycznym. W takich przypadkach niezastąpione okażą się wygodne i wytrzymałe kartoniki-walizki wyposażone w solidną rączkę i chroniące przed przypadkowym otwarciem zamknięcie.

Z czego powstają opakowania dla gastronomii i jakie są ich zalety?

Opakowania dla gastronomii są wytwarzane zarówno z kartonów, jak i tektury falistej. Kartony sprawdzają się świetnie w przypadku produktów o mniejszej masie, tektury falistej używa się zwykle, gdy pakowane są wyroby o większej masie, a także takie, gdzie liczy się dobra ochrona przed uszkodzeniami oraz zmniejszenie tempa wychładzania. Największymi zaletami korzystania z tektur i kartonów jest fakt, że są one ekologiczne – można je recyklingować, a przy tym łatwo ulegają rozkładowi. Są one też łatwe w przechowywaniu oraz transporcie, ponieważ są lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Liczy się też ich stosunkowo niska cena. Firma Euro Karton oferuje bogaty wybór kartonów gastronomicznych w różnych fasonach i rozmiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *