Zdrowie wartością nadrzędną.

Człowiek, który boryka się z problemami zdrowotnymi poszukuje różnych sposobów na to, by zachować zdrowie. Istnieje kilka rodzajów leczenia: jedni potrzebują środków farmakologicznych, by złagodzić swój ból, inni zaś – szukają złotego środka w medycynie alternatywnej. Terapia, jakiej poddaje się każdy pacjent musi być prowadzona w sposób przemyślany, a nie zawsze leczenie powinno opierać się tylko na odpowiednich dawkach leków. Skutecznym sposobem na zdrowienie jest fizykoterapia – jej zbawienne właściwości są znane nie tylko w rehabilitacji, ale też w życiu codziennym.

Fizykoterapia – co to takiego?

Fizykoterapia jest jedną z dziedzin fizjoterapii, medycyny fizykalnej, która jest leczeniem za pomocą bodźców innych, niż terapia manualna, ćwiczenia czy masaż. W tej formie terapii wykorzystywane są maszyny, których właściwości, w zależności od potrzeby pacjenta są w stanie wspomóc terapię – działając przeciwbólowo, przeciwzapalnie lub profilaktycznie.
Wyróżniamy różne działy medycyny fizykalnej, które opisują działanie rożnych metod stosowanych w fizjoterapii. Są to:

  • elektroterapia, czyli leczenie za pomocą właściwości prądu;
  • magnetoterapia, za pomocą pola magnetycznego;
  • ultrasonografia, za pomocą ultradźwięków;
  • światłolecznictwo, czyli wykorzystanie zbawiennych właściwości światła;
  • termoterapia, to wykorzystanie właściwości zimnych i ciepłych temperatur;
  • laseroterapia, czyli zbawienne właściwości laseru;
  • hydroterapia, czyli leczenie za pomocą wody.

Zamiast leków przeciwbólowych, spróbuj coś nieinwazyjnego

Skuteczne reklamowanie środków obiecujących, że ból przestanie istnieć sprawia, że coraz częściej sięgamy po łatwo dostępne pigułki z apteki. Nie myśląc o konsekwencjach przyswajamy coraz większe dawki psując przy tym wątrobę, żołądek i nie tylko. Takie działanie pomaga tylko na chwile, a leczeniepo kilku tygodniach jest znowu potrzebne. Warto zaufać czasem fizjoterapeucie, u którego terapiamoże skończyć się na kilku wizytach, bez konieczności przyjmowania jakichkolwiek leków wpływających negatywnie na organizm. Dodatkowym plusem jest holistyczne podejście do pacjenta, to znaczy zoptymalizowanie jego potrzeb do maksimum. Tabletki w świecie fizjoterapeutów są ostatecznością i uzasadnione są tylko w poważnych przypadkach, gdy ból nie wiąże się z dolegliwością układu ruchu.

Z czego warto skorzystać i w jakich dolegliwościach?

Zabiegi oferowane przez NFZ cieszą się wielkim zainteresowaniem, dlatego czas oczekiwania na wykonanie owych zabiegów sięga około roku. To dość długo, a mając na uwadze pilny stan pacjenta trzeba działać od razu. Istnieje sektor prywatny, łatwiej dostępny, dlatego mniej więcej trzeba się orientować, co w nim możemy znaleźć i w czym pomagają owe zabiegi.

Laserto najpopularniejszy zabieg, który wykorzystywany jest w celu szybszego gojenia się blizn, ostrogach piętowych lub zwyrodnieniowych bólach kręgosłupa.

Hydroterapiato dział, który pomaga uśmierzyć ból w przypadku bólów kręgosłupa, ale również dobry zabieg po wszelkiego rodzaju złamaniach.

Krioterapiajest idealnym zabiegiem działającym przeciwbólowo, ale również rozluźniająco, ponieważ wykorzystuje się ją przed ćwiczeniami fizycznymi w celu osiągnięcia lepszych wyników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *