Przespana noc to szczęśliwy poranek.

Zaspokajanie swoich potrzeb w życiu każdego człowieka jest ważnym, aczkolwiek trudnym zadaniem. Najważniejsze potrzeby, które musimy codziennie zaspokajać to: potrzeba snu, jedzenia, bezpieczeństwa i szacunku oraz bliskości. Do prawidłowej regeneracji organizmu służy prawidłowy sen, podczas którego zachodzą wszystkie fizjologiczne procesy naprawcze. Nie tylko właściwa regeneracja w nocy jest formą odpowiedniego dbania o siebie, ale również wypoczynek psychiczny jest równie ważny. Obydwie formy są ważne, by utrzymać prawidłowy poziom zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, ponieważ łączą się one ze sobą bezpośrednio.

Spokojna noc – właściwa higiena przed pójściem do łóżka. Leczenie bezsenności

Sen jest najważniejszą czynnością, podczas której dochodzi do szeregu reakcji fizjologicznych wpływających pozytywnie na organizm człowieka. Zapotrzebowanie na sen jest zależne od wieku – noworodek potrzebuje nawet do 17 godzin na dobę, zaś osoba starsza potrzebuje go tylko w ilości godzin 7. By zadbać o właściwą drzemkę, warto spełnić przed pójściem łózka kilka złotych zasad. Gdy je wprowadzisz w swoje życie, gwarantuję, że Twoja noc będzie wartościowa. Oto one:

  • Ostatni posiłek zjedz maksymalnie na 3 godziny przed snem. Pełny żołądek nie wpływa dobrze na sen, ponieważ organizm ciągle trawi ciężki posiłek. Podobnie sprawa ma się z piciem kawy w późnych porach.
  • Ustal stałe godziny funkcjonowania – wstawaj i kładź się o tej samej godzinie. Wpływa to na regularność, a to jest dobry sposób na właściwy poziom snu. Rutyna w tym przypadku to najlepsze, na co możesz sobie pozwolić.
  • Ciepła kąpiel przed położeniem się do łózka. Ciepło wpływa kojąco na organizm, dlatego przed snem jest to potrzebna czynność, która pomoże się zrelaksować. Relaks wpływa na ogólny stan snu.
  • Zgaś światła, wyłącz telefon, zminimalizuj natężenie niebieskiego światła. Światło późnym wieczorem wpływa rozpraszająco i znacznie utrudnia zasypianie. Powoduje również zmianę zegara biologicznego, wskutek czego brakuje regularności.

Komfort, wygoda oraz odprężenie – tylko w tym miejscu.

SPA jest miejscem, które kojarzone jest z samymi przyjemnymi odczuciami – gdyby wyobrazić sobie kolor, jest to kojąca biel, która utula zmysły i daje poczucie rozluźnienia. Te przyjemne odczucia powodują, że w ostatnich czasach jest to popularna forma oderwania się od przykrej rzeczywistości.
Oferty SPA przebijają się w swojej atrakcyjności – zabiegi kosmetyczne, fizykalne, rehabilitacja czy zajęcia z jogi. Te wszystkie propozycje czekają na gości, którzy wybierają SPA jako formę zresetowania negatywnych emocji gromadzących się podczas zawodowych obowiązków.

SPA jest miejscem, w którym pracuje wyspecjalizowany personel bardzo skupiający się na prawidłowym wykonywaniu swoich obowiązków. Tutaj każdy, kto pragnie, by jego ciało i dusza zostały dopieszczone znajdzie moment dla swojego ukojenia. Odnowa biologiczna to ważny aspekt w budowie prawidłowego zdrowia psychicznego. Skorzystać z tej formy może każdy, kto czuje obciążenie codziennymi obowiązkami zawodowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *