Witaminowe ABCadło

A, B, C…

Same słowo pochodzące od vitae, czyli życie wskazuje na to, że są one niezbędne do życia. Witaminy uczestniczą w wielu procesach chemicznych zachodzących w naszym organizmie. Zapewniając prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów, poszczególne , pełnią określone zadania w naszym ciele. Dlatego też ich niedobory najczęściej prowadzą do chorób lub dolegliwości i bywają niebezpieczne dla naszego życia. W nielicznych przypadkach szkodliwy jest też nadmiar witamin.
Zapotrzebowanie na nie od naszego wieku, płci trybu życia oraz diety jaką stosujemy i zmienia się także w związku z przebytymi infekcjami czy nawet zmianą pory roku. Dostarczane są one przede wszystkim z pokarmów jednak by uniknąć ich niedoborów nasza dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. Niestety w obecnych czasach króluje „żywność wysoko przetworzona, często pozbawiona witamin i składników mineralnych. Stąd większość społeczeństwa, w tym szczególnie dzieci cierpi na niedobór witamin.
Niezbędne jest wiec ich uzupełnianie. Dostępne w aptekach witaminowe suplementy w większości przypadków nie dostarczają odpowiedniej ilości witamin.

Bomba witaminowa czyli co?

W ostatnim czasie wśród metod poprawiających stan naszego zdrowia i urody popularne stały się tzw. bomby witaminowe. Wlewy witaminowe zwane również koktajlami witaminowymi to nic innego jak kroplówki zawierające witaminy i minerały.
Wlewy witaminowe są w postaci kroplówek i w przeciwieństwie do suplementów dostarczają witaminy bezpośrednio do organizmu. Dzięki takiemu podaniu nie występuje problem niewystraczającego chłonienia się witamin.

Dla kogo i na co?

Najczęściej wlewy stosuje się u trzech grup osób:

  • sportowców,
  • osób chcących poprawić swój wygląd
  • oraz przewlekle chorych.

Natomiast jeśli nie istnieją przeciwskazania z dobrodziejstwa z ich może korzystać każdy z nas. Ze względu na rezultaty, które chcemy osiągnąć wlewy można podzielić na dwa rodzaje:

  • Pierwszy to tzw. koktajle (bomby) witaminowe – posiadają w składzie podstawowe witaminy i pierwiastki., takie jak: magnez, potas, sód, żelazo, witaminę C i D, mają one działanie ogólne a ich głównym celem jest wzmocnienie organizmu w tym układu odpornościowego. Ponadto wpływają na wzmocnienie organizmu i sił witalnych pacjenta.
  • Drugą grupę stanowią tzw. wlewy witaminowe kierunkowe. Takie] wlewy mają specjalistyczne działanie i ich skład dostosowany jest do potrzeb przyjmującego. Dla przykładu wlew dla sportowca będzie miał w swoim składzie glutation czyli silny przeciwutleniacz mający właściwości regeneracyjne i wzmacniające wytrzymałość

Skutecznie i bezpiecznie

Podawanie witamin drogą dożylną jest metodą nie tylko skuteczną, ale i bezpieczną. Wykonywane jest przez przeszkolony personel medyczny wkłucie do żyły obwodowej pacjenta, w którym umieszcza się wenflon. Jest to zabieg mało inwazyjny prawie bezbolesny. Składniki dostają się bezpośrednio do krwioobiegu pacjenta poprzez cienką rurę i połączoną z woreczkiem wlewu wenflonem Cały proces trwa zwykle około 30 minut.
Zazwyczaj nie występują przeciwwskazania by podać wlewy witaminowe. Pacjent jednak musi poinformować lekarz a o wszystkich swoich dolegliwościach, przyjmowanych lekach, alergiach, podejrzeniu ciąży.
Aby ]wlewy przyniosły skuteczny i szybki rezultat, zaleca się powtarzanie zabiegu raz w tygodniu przez miesiąc lub dwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *