Z czego wynika rosnąca popularność piw bezalkoholowych?

Piwa bezalkoholowe nie są chwilową modą – od kilku lat obserwuje się ich rosnący udział w rynku piwnym. Reagując na zmieniające się upodobania konsumentów, zarówno duże koncerny, jak i regionalne browary wprowadzają do swojej oferty kolejne napoje pozbawione alkoholu. Z czego wynika rosnąca popularność piw bezalkoholowych? Można wymienić kilka przyczyn tego stanu rzeczy.

Coraz lepszy smak i coraz bogatszy wybór

Jeszcze niedawno piwa bezalkoholowe postrzegano jako „damski napój”, a wielu konsumentów narzekało na ich smak. Uważali oni, że w niczym nie przypomina on tradycyjnego lagera, więc dalej sięgali po tradycyjne piwo. W ostatnich latach, dzięki nowym technologiom produkcji, smak piwa bezalkoholowego stał się jednak bardzo zbliżony do tego charakterystycznego dla klasycznej wersji tego trunku.

Piwa bezalkoholowe są dostępne w coraz większej liczbie smaków. Wbrew pozorom nie są to tylko napoje o smaku egzotycznych owoców. W sklepach można kupić także bezalkoholowe lagery i piwa pszeniczne, które w smaku do złudzenia przypominają tradycyjne piwa. Różne rodzaje piw bezalkoholowych warzy między innymi producent piwa regionalnego Pilsvar z Grybowa. Oferta browaru obejmuje piwa Pilsvar Zero, które zachowuje idealny balans pomiędzy słodowością i chmielowością, oraz Pilsvar Zero Mango Marakuja, w którym wyczuwalne są nuty tych dwóch egzotycznych owoców. Ponadto browar produkuje radlera Pilsvar Mango Marakuja.

Zmieniające się upodobania konsumentów

Na rosnącą popularność piw bezalkoholowych wpływają także zmieniające się upodobania konsumentów. Coraz częściej zależy im nie na alkoholu, ale na smaku. To trend widoczny zwłaszcza wśród osób młodych. Zdają sobie one sprawę z negatywnego wpływu alkoholu na organizm, a poza tym nie chcą czuć się niedobrze następnego dnia po jego spożyciu. Sięgając po piwo bezalkoholowe, mogą cieszyć się one ciekawym smakiem i uczuciem orzeźwienia, ale bez negatywnych konsekwencji.

Z racji tego, że piwo bezalkoholowe nie zawiera alkoholu, po jego spożyciu można prowadzić samochód. Nadaje się więc ono idealnie dla kierowców, nie tylko zawodowych. Można delektować się nim na domówce, grillu czy uroczystości rodzinnej, a po zakończeniu imprezy bez obaw wrócić do domu własnym środkiem transportu. W ograniczonych ilościach piwo bezalkoholowe mogą pić nawet kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Powinny się one jednak upewnić, czy dany trunek rzeczywiście nie zawiera alkoholu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zrezygnować z jego spożycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *