Szanse na rynku pracy

Ocenie swoich szans na rynku pracy nie jest łatwym zadaniem. Aby zdobyć wymarzoną pracę na dzisiejszym rynku pracy, nie wystarczy dobre wykształcenie, bo konkurencja jest zacięta. To, czego potrzebujesz, to odpowiednia mieszanka wykształcenia, doświadczenia i umiejętności miękkich, aby wyróżnić się z tłumu kandydatów. Jak ocenić swoje szanse na rynku pracy?

Oceń swoje umiejętności językowe

Nauka nowego języka oznacza również, że możesz dodać kolejny punkt do swojego CV, który zrobi wrażenie. Bo to nie tylko sygnalizuje, że jesteś ciekawy i zainteresowany, ale także pokazuje, że chcesz się uczyć i poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Umiejętności językowe są zawsze opłacalne i często przynoszą wyższe dochody. Angielski jest oczywiście jednym z najbardziej pożądanych języków ze względu na globalną dominację języka angielskiego i jego wiodącą rolę w światowym handlu, dyplomacji i środowisku akademickim, ale istnieje wiele innych pożądanych języków, które często są wymieniane jako pożądane w ogłoszeniach o pracę. Należą do nich arabski, mandaryński i hiszpański , ponieważ te języki mają nie tylko miliony rodzimych użytkowników języka, ale także mają duże znaczenie geopolityczne i gospodarcze na arenie światowej.

Oceń swoje doświadczenia

Niezależnie od tego, czy pracujesz, uczysz się czy studiujesz za granicą, poszerzanie horyzontów i zdobywanie doświadczenia z życia codziennego w innych kulturach również przyczyni się do Twojego rozwoju osobistego. Podejmując wyzwania, z którymi nie zmierzysz się w domu, staniesz się bardziej elastyczny i nauczysz się kreatywnie rozwiązywać problemy i nie pozwolisz, by nieoczekiwane sytuacje zrzuciły cię zaskoczyły. Są to wszystkie niezbędne umiejętności, na które istnieje zapotrzebowanie również na rynku pracy. Badania wykazały również, że ludzie, którzy mieszkali za granicą, mają większe poczucie tego, kim są i automatycznie są lepiej przygotowani do odkrywania tego, czego chcą od swojej kariery. Oznacza to również, że bardziej prawdopodobne jest, że będziesz aplikować tylko na stanowiska, którymi jesteś zainteresowany, a które mogą zadowolić tylko pracodawców.

Oceń edukację i szkolenia

W wielu dziedzinach masz większe szanse na znalezienie pracy i zarobienie dużo więcej, jeśli masz wykształcenie wyższe. Sektory takie jak sektor bankowy i finansowy, biznes, polityka i handel zatrudniają na wiele stanowisk tylko kandydatów z wyższym wykształceniem. Dlatego tym ważniejsze jest, abyś znalazł kurs, który Ci odpowiada. Jednak pracodawcy nie tylko patrzą na sam stopień ciężko zdobyty, ale widzą w nim również dowód na to, że można pracować na rzecz celu, rozwiązywać problemy i myśleć samodzielnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *