Jakie są zalety licówek kompozytowych?

W dzisiejszych czasach wiele osób marzy o tym, żeby mieć piękny uśmiech i zdrowe zęby. Jednym z najczęściej wybieranych w tym celu zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest zabieg polegający na przyklejeniu do powierzchni zębów licówek kompozytowych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie pożądanego efektu i istotne poprawienie wyglądu uzębienia. W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety stosowania licówek kompozytowych.

Co to są licówki kompozytowe?

Przed omówieniem zalet licówek kompozytowych, wyjaśnimy, czym one właściwie są. Licówki to cienkie płatki nakładane na przednie powierzchnie zębów, które mają za zadanie poprawić ich wygląd oraz kolor. Licówki mogą być wykonane z różnych materiałów, np. z porcelany. O licówkach kompozytowych opowiedział nam nasz rozmówca, specjalista z zakresu protetyki z gabinetu stomatologicznego Viscardi niedaleko Katowic:

Licówka kompozytowa składa się z kilku warstw kompozytu, czyli materiału, który jest też wykorzystywany np. do tworzenia wypełnień zębowych. Jest to specjalny materiał, który pozwala na osiągnięcie trwałego i naturalnego efektu estetycznego.

Najważniejsze zalety licówek kompozytowych – leczenie

Licówki kompozytowe mają wiele zalet i dlatego zdecyduje się na ich wybranie wielu pacjentów. Z takiej możliwości można skorzystać w większości gabinetów stomatologicznych. Pacjenci z Mysłowic licówki kompozytowe wybierają bardzo chętnie i cenią je przede wszystkim ze względu na:

  • Naturalny wygląd

Jedną z największych zalet licówek kompozytowych jest ich naturalny wygląd. Dzięki zastosowaniu do ich tworzenia specjalnego materiału, który imituje strukturę zębiny oraz różnorodność kolorów, można uzyskać efekt, który jest bardzo podobny do wyglądu naturalnych zębów. W przeciwieństwie do licówek ceramicznych, licówki kompozytowe nigdy nie wyglądają “sztucznie”, to sprawia, że są bardzo popularne wśród pacjentów.

  • Bezbolesny zabieg

Stosowanie licówek kompozytowych jest całkowicie bezbolesne, co dla wielu pacjentów jest bardzo ważne. Przed rozpoczęciem zabiegu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, a cały zabieg trwa stosunkowo krótko — od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od ilości nakładanych licówek.

  • Możliwość poprawienia koloru zębów

Licówki kompozytowe stosowane są nie tylko w celu poprawienia linii dziąseł, ale również w celu poprawienia koloru zębów, co dla wielu osób jest ich największą zaletą. Dzięki nim można uzyskać białe, równomierne uzębienie bez konieczności stosowania innych metod wybielania.

  • Trwałość licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli odpowiednio się o nie dba, mogą służyć przez wiele lat bez potrzeby ich wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *