Szarość nie musi być ponura.

Krótszy dzień, coraz mniej słońca dobiegającego do naszych okien oraz ogólne spowolnienie naszego życia wpływa na fakt, że nasze nastroje się znacznie pogarszają. Kończące się lato jest najwłaściwszym okresem, by z głębi szafy wyciągnąć ciepły koc oraz ciepłe kapcie. Jesień jest okresem, w którym jak nigdy potrzebujemy ciepła – tego zewnętrznego i wewnętrznego. Przy kubku ciepłej herbaty lub kawy decydujemy się więcej rozmawiać, a dłuższe wieczory się do tego znacznie przyczyniają.

Przedzimowe wieczory – jak przygotować się do tego trudnego czasu?

Mogłoby się wydawać, że jesień to tylko jedna z czterech pór roku, którą należy po prostu przeżyć. Niestety, w naszym klimacie ponure dni trwają o wiele dłużej, niż letnie dni pełne słońca. To powoduje spadek nastroju, który związany jest z brakiem słonecznych promieni odpowiedzialnych za syntezę witaminy D. Ponury nastrój to nie zawsze depresja, ale lekka chandra spowodowana niedostatecznym poziomem endorfin, które wywoływane są przez kolorowe obrazy, jakie możemy obserwować podczas letnich dni.
Jak zatem przygotować się do jesiennych wieczorów, by nie ulec wahaniom nastrojów… Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak należy zadbać o podstawowe sprawy:

  • Jeśli jeszcze nie zacząłeś uprawiać jakiegoś sportu, to jesienny sezon jest odpowiedni, by zacząć takie działania. Aktywność fizyczna jest ważna, by w organizmie wytwarzać endorfiny, które potocznie nazywane są hormonami szczęścia. Sprawiają one, że człowiek czuje większą chęć do życia, ma możliwość wyjścia ze swojej strefy komfortu czyli czterech ścian.
  • Zbilansowana dieta jest ważna, by utrzymać organizm w dobrej kondycji. Nie tylko odpowiedni poziom kalorii jest ważny, ale również dobór produktów, które pozwolą zwiększyć poziom witamin, mikro- i makroelementów w naszym organizmie. Zdrowy organizm to szczęśliwy organizm.
  • Zacznij suplementować witaminę D i inne witaminy, które potrzebne są do funkcjonowania organizmu w sprawności oraz pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu odporności. Sezon jesienny zapoczątkowuje sezon przeziębień i gryp, a trzeba przyznać, że taki stan nie poprawia nastroju.

Przyjemności są sposobem na wszelkie smutki.

Można by się rozpisywać na temat prowadzenia zdrowego trybu życia i jego wpływu na organizm. To prawda, jest to metoda, która niewątpliwie prowadzi do szczęścia długoterminowego, ponieważ zmiana stylu życia nie jest na jeden, dwa dni tylko na całe życie. Istnieją jednak sposoby na szczęście, które są jak „zastrzyki” – działają natychmiastowo. Do takich produktów, które mogą człowieka wprowadzić w stan względnego szczęścia zalicza się:

  • ZAKUPY: to element, który bardziej jest domeną kobiet. W szczególności zakupy kosmetyczne lub odzieżowe sprawiają uśmiech na niejednej kobiecej buzi. Aby nie generalizować, mężczyźni również uwielbiają zakupy, jednak dla nich bardziej sektor gadżetów jest pożądany.
  • SŁODYCZE: to forma, która natychmiastowo podnosi poziom cukru we krwi, a ten wpływa również na poziom endorfin. Chwilowo nastrój polepsza się i człowiek osiąga błogość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *