Inspirujące zajęcia dla najmłodszych.

Siedzisz w domu ze swym maluchem i nie masz już pomysłu, co możesz z nim robić? Po przeczytaniu artykułu to już nie będzie Twoim problemem.

Proste i ciekawe pomysły do realizacji w domu

Przedstawimy Ci zabawy dla dzieci rocznych, które możesz wykonywać w domu, ale niektóre śmiało da się przenieść na zewnątrz.

  1. Przygotuj sporo małych zabawek. Mogą to być autka, maskotki, piłeczki itd., następnie każdą z osobna owiń w folię aluminiową. Zabawki te umieść w pudełku/misce. Zadaniem dziecka będzie rozwijanie ich z folii i wkładanie do drugiej miski.
  2. Teraz możesz wykorzystać folię z pierwszej zabawy. Zrób z nich małe kulki. Nie muszą być idealne. Umieść je w misce z wodą (pamiętaj o wcześniejszym zabezpieczeniu podłogi). Dziecko musi wyławiać kuleczki za pomocą sitka od herbaty i odkładać je na wcześniej przygotowany spodek.
  3. Do większej kuwety (możesz zakupić taką w sklepie zoologicznym, albo wyciąć ją z większego kartonu i wygładzić brzegi) nasyp sporo soli, taką ilość by przykrywała spód, ale nie było za głęboko. Dziecko może śmiało rysować paluszkiem różne „figury” na niej. Również sól ta może służyć jako teren do jazdy samochodami czy wybieg dla plastikowych zwierzątek.

Równie proste i ciekawe pomysły do realizacji na dworze

O dobroczynnym wpływie ruchu i powietrza nie musimy pisać. Spędzaj na dworze jak najwięcej czasu, pamiętając o odpowiednim stroju. Teraz przedstawiamy Ci kilka pomysłów do wykorzystania na dworze.

  1. Zwiedzanie świata na dwóch kółkach z dzieckiem w foteliku. Czy to zabawa? Ależ oczywiście! Najlepiej wybrać ciche miejsce. Dziecko musi słyszeć Twe opowieści o tym, co mijacie po drodze. To co dla nas jest już nudne, dla dziecka jest nowością.
  2. Mały tor przeszkód. W ogrodzie rozłóż dziecku tunel do przejścia, na jednym końcu postaw namiot, na drugim rozłóż folię. Dla dziecka będzie to wielka atrakcja uciekać przed opiekunem przez taki tor!
  3. Latem – mały basenik, miska i puszczanie w niej gumowych kaczek, pokaz zatapiania różnych rzeczy, tłumaczenie, że piłeczka jest na powierzchni, a kamień idzie na dno. Deszczową porą roku można skorzystać z kałuż i po prostu poskakać po nich. Uwielbiają to dorośli i dzieci.

Zainspiruj się tymi zabawami i modyfikuj je dowolnie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *