Ważne przygotowania do ważnej uroczystości.

Pary będące w narzeczeństwie odliczają upływające dni do najważniejszego wydarzenia w ich życiu jakim jest ślub i wesele. Jest to dość stresujący moment w życiu każdego człowieka, być może dlatego, że jest to dzień jedyny w swoim rodzaju z atmosferą niepowtarzalną, niepodobną do żadnego innego wydarzenia. Przy organizowaniu ślubu i wesela najważniejszym aspektem jest to, by ten dzień przebiegał w miarę możliwości przemyślanie i spokojnie – żaden chaos nie będzie tutaj pomagał, ani motywował.

Na początku – pamiętaj o zaproszeniach!

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych czynności związanych z organizacją wesela jest przygotowanie listy zaproszonych gości. Jest to najważniejsza czynność, ponieważ skrupulatne przeliczenie zaproszonych osób wpływa na ilość zaproszeń i wszystkich personalizowanych dodatków, np. winietek, wizytówek, podziękowań.
Zaproszenia przygotowywane na ślub mogą mieć przeróżne formy i mogą zostać wykonane w różnym stylu, a mianowicie:

  • zaproszenia drukowane przez firmę drukarską opierające się na różnokolorowej grafice;
  • zaproszenia wykonywane własnoręcznie przez osobę zajmującą się scrapbookingiem, czyli tworzeniem kart okolicznościowych w tym zaproszeń także.

Podkreślenie niezwykłości tego dnia skłania nas do wybrania formy bardziej zindywidualizowanej, skrojonej na tę okazję. W konsekwencji jest to doskonała okazja, by zaskoczyć naszych gości weselnych jeszcze przed dniem spotkania.
Zaproszenie powinno zawierać: dane osobowe narzeczonych, datę ślubu i wesela oraz przede wszystkim miejsce ślubu oraz adres miejsca, w którym będzie się odbywać przyjęcie weselne. Powinno być skonstruowane tak, by było przejrzyste oraz klarowne, a także przyciągało uwagę.

Weź głęboki oddech, inne rzeczy też są ważne w przygotowaniach.

W odpowiednim przygotowaniu do tego najważniejszego dnia, bardzo istotnym aspektem jest przygotowanie odpowiedniego stroju. Nowa suknia ślubna i garnitur to kreacje, którego tego dnia są najważniejsze na ślubnym kobiercu. Suknia ślubna zazwyczaj utożsamiana jest z białym kolorem, jednak coraz częściej odchodzi się od tej reguły zamieniając kolor na écru, lekkie szarości lub zupełnie szalone kolory, odbiegające od standardowych przekonań.
Męski garnitur skrojony na ślub zazwyczaj jest w kolorach stonowanych, a dodatki idealnie nawiązują do ubioru Panny Młodej. Granat, czerń i stalowy – to barwy, które wiodą prym wśród męskiej garderoby ślubnej. Istnieją również odstępstwa od tej reguły – coraz częściej pojawiają się garnitury w różnych wymyślnych wzorach. Do najczęściej wybieranych zaliczamy kratkę, kropki oraz kwiaty, które wydają się niemęskie, a tak pięknie prezentują się na męskich sylwetkach.

Pomimo tego, że ślub i wesele jest obarczone dużą dawką stresu i konieczności trzymania ręki na pulsie, jest to impreza okolicznościowa najlepsza z najlepszych – ten dzień zostaje zapamiętany na długie, długie lata. Warto zadbać, by okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu kojarzyły się tylko z pozytywnymi chwilami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *