Zalety ciągników marki Deutz Fahr

Ciągnik to w dzisiejszych czasach podstawa wyposażenie absolutnie każdego gospodarstwa rolnego, niezależnie od wielkości oraz specyfiki prowadzonej działalności. Jest niezbędny do wykonywania najtrudniejszych zadań w polu oraz obejściu, dlatego musi charakteryzować się bardzo dobrą jakością. Jedną z czołowych marek produkujących ciągniki jest niemiecka firma Deutz-Fahr. Dlaczego warto postawić na jej produkty?

O marce Deutz Fahr

Deutz-Fahr to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wyposażenia dla gospodarstw rolnych – jego domeną są ciągniki rolnicze oraz kombajny zbożowe, a także szeroki asortyment maszyn takich jak owijarki, kosiarki, prasy.

Historia firma rozpoczyna się w połowie XIX, kiedy to niemiecki wynalazca Nikolaus Otto, otwiera przedsiębiorstwo Deutz – pierwszą na świecie fabrykę silników. Z czasem profil firmy zmienia się – w 1890 roku wypuszcza ona na rynek pierwszą zmechanizowaną młockarnię, a 1894 pierwszy ciągnik wyposażony w silnik spalinowy, których masowa produkcja rozpoczyna się 1927 roku. W latach 50-tych Deutz nabywa firmę Klockner, tworząc w ten sposób jedną z najwazniejszych w Niemczech grup specjalizujących się w produkcji silników – Klockner-Humboldt-Deutz AG. W 1961 mniejszościowy pakiet grupy wykupuje inna niemiecka firma, Fahr AG, co prowadzi do współpracy między oboma przedsiębiorstwami. Ostatecznie w 1967 roku KHD przejmuje kapitał większościowy Fahr AG, co prowadzi do powstania marki Deutz-Fahr, która pod tą nazwą działa do dziś i jest znana na całym świecie. Szeroki wybór maszyn D-F znaleźć można między innymi w ofercie firmy Agromarket Jaryszki.

Jakie są zalety ciągników marki Deutz-Fahr?

Renoma charakterystycznych, zielonych ciągników Deutz-Fahr nie jest zasługą przypadku ani dobrego marketingu? Maszyny te zdobyły uznanie największych gospodarstw rolnych między innymi z powodu:

  • bardzo wysokiej sprawności i wydajności – jest to zasługa przede wszystkim bardzo mocnych silników, przekładni oraz układów hydraulicznych. Dzięki temu ciągniki Deutz-Fahr są niezawodne, doskonale radzą sobie w pracy w gospodarstwie rolnym
  • wysoki komfort obsługi – projektanci i inżynierowie marki Deutz-Fahr doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakim obciążeniem może być praca w gospodarstwie rolnym. Dlatego ciągniki Deutz-Fahr posiadają szereg usprawnień, które znacznie podnoszą komfort operatora podczas długich godzin pracy, a także znacznie ułatwiają obsługę ciągnika
  • niska awaryjność – jakość zastosowanych komponentów przekłada się na obniżenie ryzyka wystąpienia nieprzewidzianych awarii.

Dodatkowo marka Deutz-Fahr dysponuje rozbudowaną siecią autoryzowanych punktów serwisowych, dzięki czemu przeprowadzenie niezbędnych napraw jest proste i stosunkowo tanie.

Kategoria: przemysł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *